Rok szkolny 2019-2020

Nasze działania w roku szkolnym 2019 - 2020.

20 września 2019

Sprzątanie świata w bezpiecznej asyście OSP Szypłów! Dziękujemy bardzo! Dziecięca drużyna pożarnicza z naszej szkoły!

   

 

20 września 2019

,,Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy 20 wrzesień zbliża się, od najmłodszego, aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka." Justyna Stanisławiak.

   

 

20 września 2019

Sprzątanie świata w przedszkolu i młodszych klasach !

   

 

20 września 2019

Wielki dzień dla naszej szkoły! Wybory do Samorządu Uczniowskiego! Wyniki poznamy w poniedziałek!

   

 

19 września 2019

Czwartki lekkoatletyczne - Środa Wlkp. Drużyna pani Agnieszki wraca z tarczą ! Brawo!

Agata Królikowska zajęła 4 miejsce w skoku w dal,Patrycja Wyparło 4 miejsce w biegu na 60m, Michał Wagner 4 miejsce w biegu na 60m. To jest drużyna! 

Kliknij na ------> GALERIĘ <------

19 września 2019

W czwartek 19 września 2019r. dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-III wzięły udział w przedstawieniu teatralnym w wykonaniu Teatru cieni LATARENKA. Dzieci z dużym zainteresowaniem śledziły losy kominiarczyka zamienionego w osiołka, którego dzięki pomocy królewny udało się przywróć do ludzkiej postaci. Dzieci z dużą uwagą i zainteresowaniem obejrzały spektakl, a nawet na chwilę przeniosły się w centrum wydarzeń, próbując królewnie pomóc odwrócić złe czary.
Justyna Stanisławiak.

 

 

17 września 2019 r.

Kicia Kocia w przedszkolu !
Było czytanie książeczek, tańce, kolorowanie. Było cudnie !
Dziękujemy paniom z Biblioteki Publicznej w Nowym Mieście nad Wartą i filii w Boguszynie !
Kicia Kocia to główna bohaterka serii książek o tej samej nazwie. Ich autorką jest Anita Głowińska, specjalizująca się w powieściach dla najmłodszych. "Kicia Kocia" zyskała popularność dzięki naukom, jakie niesie - młoda kotka wraz ze swoimi przyjaciółmi (Packiem, Adelką i Juliankiem) uczy się, jak funkcjonować w świecie. Przygody Koci uczą dzieci m.in. tego, jak gotować i zachowywać się w różnych życiowych sytuacjach. Dzięki nim poznają również pracę policjantów czy strażaków. Polecamy! Poczytajcie dzieciom!

   

 

16 września 2019

Piękne prace "z kropek" klas: I, II i III !

  

16 września 2019

Przedszkolaki pani Karoliny ! Zaczynamy od kropki, zostaniemy artystami ! Dzieci z oddziału 5-6-latków rozbudziły swoją wyobraźnię i wyczorowały z kropek tekie cudne obrazki. 

 

 

16 czerwca 2019

Aktywności z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki.
Moje hobby, moje zainteresowania.

  

  

 

 

 

16 czerwca 2019

Międzynarodowy Dzień Kropki ! Nasze klasowe kreacje ! 

   

    

  

 

16 września 2019

15 września 2019
Nasi dzielni, mali strażacy z OSP Szypłów pokazowo na Powiatowych Zawodach Pożarniczych w Środzie Wlkp.

Brawo ! Dziecięca Drużyna Pożarnicza złożona z uczniów Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Kolniczkach na torze przeszkód oraz w podczas ćwiczenia bojowego.
Skład drużyny: Alan Warocki, Adrian Nowacki, Jakub Baraniak, Dawid Jarzyniak, Kamil Anikiewicz, Adam Anikiewicz, Fabian Woźniak.
Zdjęcia i film: pan Łukasz Matuszak.

 

 

 

 

13 września 2019

Pierwszaki znają znaki ! 

 

   

12 września 2019 

Sportowcy pani Agnieszki na Powiatowych Eliminacjach Lekkoatletycznych dla roczników 2001 - 2002. Brawo Tobiasz ! II miejsce w biegu na 600m !
Gratulacje dla wszystkich !

 

   

 

12 września 2019

Modele Pana Pawła. W czwartek 12 września, na lekcji historii w klasie 8 poznaliśmy modele kartonowe nauczyciela historii, Pawła Berlaka. Były to repliki samolotów z okresu II wojny światowej np. „Karaś”, „Spitfire” czy „Messerschmitt”. Nauczyciel opowiadał o swojej pasji. Uczniowie poznawali nie tylko ciekawostki historyczne, ale również zasady budowy modeli z kartonu.

   

 

11 września 2019 Młodzi chemicy w akcji !

Zajęcia w klasie 7- p. B. Becela.

 

10 września 2019 - Japońskie szachy "Shogi" po angielsku!

Zwierzątka fascynują kolejne klasy!

 

  

9 września 2019 - Klasa I poznaje szkołę - wycieczka.

Odwiedziliśmy dzisiaj przedszkole, gościliśmy w sali lekcyjnej klasy VI ale najciekawiej było... w bibliotece, gabinecie pana dyrektora i w kuchni... Na pewno nie będziemy się tutaj nudzić! B.Łukaszyk

 

  

 

 

9 wrzesnia 2019 - Cudowny teatr lalkowy jak za dawnych lat ! Dzieci zachwycone ! 

9 września 2019 dzieci przedszkolne oraz klasy I-III miały przyjemność spotkać się z zaprzyjaźnionym już z naszą szkołą Tomkiem Wszedobylskim. Spektakl z cyklu "Nowe przygody Tomka Wszędobylskiego" opowiadał o jego wyprawie do Afryki. Dzieci z uwagą śledziły przygody bohatera i żywo reagowały na wydarzenia sceniczne komentując akcję.
K. Walkiewicz

  

 

 

9 września 2019 - Apel szkolny.


Omówienie wrześniowych działań Samorządu Uczniowskiego oraz propozycji nauczycieli dla dzieci w tym miesiącu. Pani Agnieszka Królikowska zachęciła uczniów klas V - VIII do wzięcia udziału w kampanii wyborczej do Samorządu Uczniowskiego, pani Bogumiła Becela ogłosiła konkursy: plastyczny i fotograficzny ! Zachęcamy do udziału ! 

  

 

 

5 września 2019 Bądź bezpieczny na drodze.

Bardzo istotnym elementem edukacji naszych dzieci jest wychowanie komunikacyjne, dlatego też, podejmujemy różne działania, mające na celu poprawę stanu ich bezpieczeństwa na drogach. W tym celu 5 września, uczniowie klasy drugiej wraz z wychowawczynią wybrali się na najbliższe skrzyżowanie ulic. Były to praktyczne zajęcia przypominające o prawidłowym zachowaniu w ruchu drogowym. Dzieci uczyły się bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. Rozpoznawały znajdujące się w pobliżu znaki drogowe. Mówiliśmy też o zagrożeniach, przyczynach wypadków drogowych i potrzebie noszenia znaków odblaskowych. Po powrocie do sali drugoklasiści wykonali własne znaki drogowe.

A.Tomaszewska

  

6 września 2019 - Japońskie szachy Shōgi (jap. 将棋 shōgi)

Sekcja "japońskich szachów" rozpoczyna zajęcia w naszej szkole ! Już niedługo mecz ligowy z SP Boguszyn !

  

   

Uroczystość z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020.

Pięknie przygotowana i zorganizowana uroczystość !
Jesteśmy dumni z naszej szkoły !

Uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego 2019/2020 w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Kolniczkach.
Uroczystość rozpoczęła się w Sanktuarium Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Kolniczkach, gdzie uczestniczyliśmy we mszy św. razem z uczniami z Boguszyna. Wydarzenie miało szczególną oprawę. Wspólnie uczciliśmy minutą ciszy poległych w II wojnie światowej z okazji 80 rocznicy wybuchu. Najpierw głos zabrała pani dyrektor Barbara Łukaszyk, która od tego roku będzie pełniła funkcję wychowawczyni klasy I. Za wspaniałą pracę pani dyrektor otrzymała kwiaty i wielkie brawa. Na scenę zostali poproszeni specjalni goście: pan zastępca wójta gminy Nowe Miasto nad Wartą Wiesław Schreiber, pani sekretarz gminy Nowe Miasto nad Wartą, Honorata Nawrocka oraz kanclerz Gnieźnieńskiej Wyższej Szkoły Milenium, pan Krzysztof Gawrecki. Nie było to przypadkowe bowiem kanclerz przywiózł do Kolniczek z Ministerstwa Edukacji, Medal Komisji Edukacji Narodowej nadany na wniosek rektora uczelni Arturowi Pachali, obejmującemu stanowisko dyrektora naszej szkoły. Odznaczenie zostało wręczone przez władze gminne. Powitano nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców i najważniejszych "aktorów" dzisiejszej uroczystości, czyli wszystkie dzieci od przedszkola do klasy VIII. szczegóły organizacji nowego roku szkolnego dzieci poznały już w klasach z wychowawczyniami. To była wyjątkowa inauguracja. Piękna scenografia została przygotowana przez panie: Bogumiłę Becelę i Kingę Szulc. Dziękujemy !
fot. P. Sobolewski, J, Królikowski