Zwycięstwo naszych uczniów w wojewódzkim konkursie „Lesen gehen…”

17.05.2015, 22:19, Beata Kantorska

Wojewódzki etap III edycji konkursu Lesen gehen… odbył się 16 maja 2015. Celem konkursu było zapoznanie dzieci z poezją pisarzy niemieckiego obszaru językowego. Każdy z uczestników wybierał wiersze z listy zaproponowanej przez organizatorów, by następnie przedstawić je w języku oryginalnym zebranej publiczności oraz jury.

Pod uwagę brane były płynność, wymowa, intonacja oraz interpretacja wybranego tekstu, a każdy uczestnik mógł zebrać maksymalnie 20 punktów. Podczas eliminacji szkolnych do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się dwoje uczniów: Kinga Andraszak oraz Kacper Józefiak. Oprócz nich niemal 50 uczniów i uczennic z całej Wielkopolski prezentowało własną interpretację utworów niemieckich poetów, ale nasi uczniowie okazali się najlepsi , bo zdobyli – mimo bardzo wysokiej konkurencji – I i II miejsca. Tym samym – z pomocą swej nauczycielki - rozsławili imię naszej szkoły.

I miejsce – Kinga Andraszak

II miejsce – Kacper Józefiak

Kindze i Kacprowi gratulujemy i życzymy wielu dalszych sukcesów!