Zakończenie roku szkolnego

02.07.2015, 21:50, Bogumiła Becela

W piątek 26 czerwca 2015r., po porannej Mszy św. odprawionej w kolnickim kościele, wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego wraz z dużą grupą rodziców, nauczycieli i innych pracowników szkoły oraz zaproszonymi gośćmi zebrali się w sali gimnastycznej, aby podsumować i zakończyć rok szkolny 2014/2015.


Na wstępie uroczystości nastąpiło przekazanie sztandaru pocztowi sztandarowemu z klasy piątej. Następnie, dyrektor szkoły Barbara Łukaszyk podziękowała za całoroczną pracę wszystkim zebranym, pogratulowała wyróżnionym uczniom. W szczególny sposób odniosła się do absolwentów, którzy w granatowych biretach, zajmując honorowe miejsca wyróżniali się spośród całej społeczności uczniowskiej. Życzyła im powodzenia na dalszych etapach kształcenia, prosiła też o kontakt i częste odwiedziny w „starej” szkole. Głos zabrał też wójt Gminy Nowe Miasto nad Wartą, który przypomniał, że jest też absolwentem szkoły w Kolniczkach. Pogratulował osiągniętych wyników i życzył wspaniałych wakacji.
Nadszedł wreszcie czas na wręczenie świadectw i nagród. Najpierw otrzymali je z rąk pani dyrektor i wychowawcy uczniowie klasy szóstej, a następnie wyróżnieni uczniowie z pozostałych klas. Po części oficjalnej klasa piąta przedstawiła program artystyczny. W ciekawym, kabaretowym stylu pożegnano absolwentów i powitano rozpoczynające się wakacje. Zgodnie ze szkolną tradycją wręczono też uczniom klasy szóstej drobne upominki. Były to latarki, które mają wskazywać tylko dobre kierunki.
Na zakończenie uroczystości wystąpili absolwenci. Podziękowali zgromadzonym za pomoc, cierpliwość, wyrozumiałość, przeprosili za wszystkie niedobre chwile i wręczyli pracownikom szkoły „uwagi”, w których w żartobliwy sposób odnieśli się do pracy każdego z nich. Mimo humorystycznej i wesołej atmosfery w oczach niektórych szóstoklasistów pojawiły się łzy. Popłynęły całymi strumieniami, gdy podziękowania składane były rodzicom. Dla nich klasa VI przygotowała piękne serduszka i bukieciki polnych kwiatów. Wzruszenie udzieliło się wszystkim zgromadzonym. Przedstawiciele absolwentów na ręce pani dyrektor wręczyli upominek dla szkoły, był to magnetofon, który ma służyć pomocą młodszym uczniom. Rodzice uczniów klasy VI przygotowali dla absolwentów i zaproszonych gości słodki poczęstunek.
Letnie wakacje 2015 zostały rozpoczęte!
 

FOTOGALERIA >>>

 
« Wstecz