XVI Dzień Papieski Szkoła Podstawowa <br /> im. ks. Jana Twardowskiego w Kolniczkach

XVI Dzień Papieski

17.10.2016, 19:47, administrator

Jan Paweł II - papież Polaków, dla większości z nas stał się ideałem pod każdym względem i na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Aby pamięć o nim uhonorować, w Kosciele rzymskokatolickim ustanowiono Dzień Papieski, czyli dzień wdzięczności i jedności duchowej z Ojcem Świętym.

Z tej okazji, 17 października w naszej szkole, obchodziliśmy trzydziestą ósmą rocznicę wyboru Jana Pawła II na papieża. Uroczystość odbyła się pod hasłem "Bądźcie miłosierni". Dzieci z klasy V przypomniały nam, pełen dowodów wiary, życiorys naszego papieża. Wystep urozmaicały pieśni związane z osobą  Jana Pawła II zaśpiewane przez Oliwkę z klasy III.