Wycieczki po najbliższej okolicy- Jarocin

19.02.2016, 20:21,

16.02.2016 r. dzieci z klas I-III pojechały na jedną z wielu wycieczek po najbliższej okolicy, tym razem do Jarocina.


Najpierw udaliśmy się do JOK-u, by obejrzeć przedstawienie teatralne „Dzieci Króla Baśni”. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa w Muzeum Regionalnym w Ratuszu i film pt. „W chłopskiej zagrodzie”. Dzieci mogły zobaczyć, jak wyglądało życie na wsi 100, a nawet 200 lat temu. Mało tego, dziewczynki przymierzały czepki i kołnierze, próbowały swych sił, „ubijając masło”, oglądały żarna, tarę i pierwszą pralkę, przy której (niestety) trzeba było cały czas stać i kręcić korbką. Nie mogły się nadziwić, że cały proces wypieku chleba trwał 35 godzin, więc gospodyni piekła go raz na dwa tygodnie. Chłopcy oglądali narzędzia pracy chłopa, kowala, bednarza, ślusarza i kołodzieja. Dowiedzieli się, że, koło można wygiąć tylko z namoczonego kawałka drewna. Uczniowie naszej szkoły chętnie odpowiadali na wszystkie pytania, ich wiedza była imponująca (wiedzieli m. in. do czego służyły szuńdy i jak wyglądało żelazko na duszę ), za co zostali wielokrotnie pochwaleni. Po takich emocjach przyszedł czas na posiłek… i powrót do domu. 

 

 

Fotogaleria>>>

 
« Wstecz