Wycieczka na Pocztę oraz do Straży Pożarnej

13.12.2016, 20:25, Monika Mikołajewicz

Dnia 08.12.2016r., dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się na wycieczkę na Pocztę Polską w Komornikach oraz do Straży Pożarnej w Krzesinach.

W Komornikach, dzieci mogły poznania specyfikę pracy na poczcie, poznać sprzęt niezbędny do wysyłania listów oraz wysłać własnoręcznie przygotowany listy do Świętego Mikołaja. Po skończonym zwiedzaniu dzieci otrzymały kolorowanki ze specjalnie przygotowaną pieczątka „Witamy na Poczcie”

W tym samym dniu dzieci odwiedziły remizę strażacką w Krzesinach.
Przedszkolaki miały okazję zobaczyć sprzęt strażacki, spróbować przejść „labirynt”, który jest nieodłącznym sposobem treningu strażaków.
Strażacy udzielili wskazówek nt. bezpieczeństwa przeciwpożarowego oraz nauczyli dzieci krótkiego wierszyka, który przypomina o specyfice pracy strażaka.
Ogień, wichura, woda,
strażak zawsze rękę poda.