Wycieczka Klas I - III

05.06.2016, 22:12, Karolina Walkiewicz

 We wtorek, 31 maja 2016r. ciekawi świata wyruszyliśmy na kolejną wycieczkę. Rozpoczęliśmy od Uzarzewa, gdzie mieliśmy przyjemność zwiedzać muzeum przyrodniczo - łowieckie. Dzieci brały udział w lekcji pt. ,,Cztery pory roku", dzięki której dowiedziały się wielu szczegółów dotyczących życia i rozmnażania się zwierząt w ciągu roku oraz przygotowywania się zwierząt do najtrudniejszego czasu - zimy. 


Poznaliśmy historię muzeum i zapoznaliśmy się z ekspozycją pałacu, gdzie zgromadzono dawne narzędzia, broń myśliwską i dzieła sztuki o tematyce łowieckiej oraz medale, odznaki i trofea łowieckie. Nasze zainteresowanie wzbudziły kości zwierząt polodowcowych, mamuta i nosorożca włochatego, których szczątki wydobyto w Wielkopolsce. Podziwialiśmy również salę broni, w której wystawiono dawniej powszechnie stosowane pułapki do chwytania zwierząt i przedstawiono historię palnej broni myśliwskiej od sztucera lontowego do współczesnej broni śrutowej i kulowej. Zachwyciliśmy się pawilonem trofeów egzotycznych, do którego należy kolekcja zdobyta w Afryce, Azji, Europie i Ameryce Północnej.
Następnym punktem naszej wyprawy była Lednica - gród leżący na największej z wysp jeziora Lednickiego, w czasach piastowskich był jednym z ważniejszych ośrodków monarchii piastowskiej. Właśnie tu najprawdopodobniej w 966 roku Mieszko I przyjął chrzest. Uczniowie wzięli aktywny udział w lekcji muzealnej polegającej na budowaniu części kaplicy chrzcielnej. Po przeprawie tratwą dzieci z dużym zaciekawieniem oglądały kamienną kopię budowanej przez siebie kaplicy.
Na koniec zwiedziliśmy Wielkopolski Park Etnograficzny w Dziekanowicach, skansen wsi Wielkopolskiej. Są to chaty sprowadzone z różnych części Wielkopolski. Wszystkie autentyczne z bardzo ciekawym wyposażeniem. Zabudowania tworzą naturalną wieś z zagrodami, drewniany kościółek, dwór z folwarkiem, kowal, karczma, wiatraki i młyn wodny.
Wyczerpani, ale zadowoleni udaliśmy się w drogę powrotną do domu.
 

 

 

Fotogaleria>>>

 
« Wstecz