Wycieczka do Warszawy

14.06.2016, 20:32, Beata Kantorska

07 czerwca b.r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunkami udali się na dwudniową wycieczkę do Warszawy. Grupa liczyła prawie 50 osób. Wcześnie rano, o godz.4,40 zebraliśmy się przed szkołą, by wyruszyć w podróż autokarową do naszej stolicy.


Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od wizyty w Ogrodzie Botanicznym na Uniwersyteckiej Bibliotece. Stamtąd udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik. To wspaniały ośrodek, którego misją jest rozbudzanie ciekawości i wspomaganie samodzielnego poznawania świata. Wszyscy mogliśmy poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach.
Kolejnym punktem wycieczki był Gmach Sejmu i Senatu. Aby udać się do jego wnętrza, musieliśmy przejść przez bramkę z wykrywaczem metali i broni. Pani przewodnik wprowadziła nas w sejmowe korytarze. W sali obrad opowiedziano nam historię parlamentu. Każdemu wręczona została karta z wykresem obecnego podziału mandatów.
Ostatnim zwiedzanym tego dnia miejscem były Łazienki Królewskie. Większość tutejszych zabytków przetrwała wojnę i dzięki temu mogliśmy podziwiać m.in. Pałac na Wyspie, Teatr na Wodzie i Podchorążówkę. Pobyt w Łazienkach uatrakcyjniły nam zabawne wiewiórki oraz dumne pawie.
Po tym pełnym wrażeń dniu udaliśmy się na zasłużony odpoczynek do hotelu Portos.
Następnego dnia, już po godzinie 8.00 pojechaliśmy na lotnisko im. Fryderyka Chopina. Z tarasu widokowego obserwowaliśmy startujące i lądujące samoloty. Mogliśmy również zobaczyć, na czym polega odprawa pasażerów.
Z lotniska udaliśmy się do stacji metra, aby skorzystać z jednego spośród najlepszych środków transportu zbiorowego. Po wyjściu ze stacji skierowaliśmy się do kościoła sióstr Wizytek. W świątyni znajdują się pomniki Tadeusza Czackiego i Kazimierza Brodzińskiego, a także liczne epitafia (m.in. Bolesława Podczaszyńskiego, Henryka Marconiego, Juliana Bartoszewicza, Jana Ziei i Bronisława Bozowskiego). Przy wejściu znajduje się pomnik - epitafium ks. Jana Twardowskiego w formie klęcznika z wyrytym jego ostatnim wierszem, napisanym tuż przed śmiercią w szpitalu przy ul. Banacha oraz małą biedronką. W przykościelnym parczku wykonaliśmy liczne fotografie przy pomniku naszego Patrona.

Maszerując w kierunku Starego Miasta, skręciliśmy na Plac Piłsudskiego, by tam zobaczyć Grób Nieznanego Żołnierza. Na Starym Mieście, gdzie znajduje się również Kolumna Zygmunta III Wazy, podziwialiśmy piękno budynku Zamku Królewskiego, który został zbudowany w stylu barokowo - klasycystycznym. Następnie pospieszyliśmy na Rynek Starego Miasta. Pośrodku placu stoi pomnik Warszawskiej Syrenki. Niedaleko mieści się restauracja "Bazyliszek", nad wejściem której wisi podobizna potwora. Niebawem znaleźliśmy się przy Barbakanie.
Ostatnim punktem programu wycieczki był rejs statkiem po Wiśle. Podczas rejsu podziwialiśmy panoramę Stolicy z perspektywy największej rzeki Polski oraz niezwykle ważny dla uczestników wycieczki obiekt - Stadion Narodowy.
Podróż powrotna minęła szybko i bezpiecznie wróciliśmy do swoich domów. Polecamy wszystkim odwiedzenie Warszawy. Gwarantujemy niezapomniane wrażenia.
     

 

 

Fotogaleria>>>

 
« Wstecz