Wycieczka do Poznania

29.04.2016, 17:25, Bogumiła Becela

W piątek 22 kwietnia 2016r. uczniowie kl. IV - VI (41 osób) pod opieką 3 opiekunów, wybrali się na wycieczkę do Poznania. Wyjazd ten zorganizowany został w ramach szkolnych obchodów 1050 rocznicy Chrztu Polski i realizacji wewnątrzszkolnego projektu "Ską nasz ród". Podczas wycieczki uczniowie zwiedzili muzeum Blubry 6D, gdzie poznali niektóre legendy dotyczące historii Poznania, a także wiele wyrażeń z gwary poznańskiej. Przed godz. 12.00 udaliśmy się na Stary Rynek. Tam oczekiwaliśmy na "spotkanie" z koziłkami.


Wycieczkowicze uczestniczyli też w warsztatach na Ostrowie Tumskim, prowadzonych przez pracowników Bramy Poznania. Dotyczyły one historii Poznania i miejsc związanych z Chrztem Polski. Na zakończenie wycieczki udaliśmy się do Kinepolis, a tam obejrzliśmy najnowszą wersję Księgi Dżungli. Pełni wrażeń i emocji, ale z pustymi żołądkami skierowaliśmy nasze kroki do Mcdonald'a. Najedzeni, zadowoleni i w dobrych humorach ok. godz. 20.30 wróciliśmy do domów. Nasz wyjazd został dofinansowany kwotą 510zł przez Radę Rodziców. 

Bardzo dziękujemy!

 

 

Fotogaleria>>>

 
« Wstecz