Warsztaty plastyczno - literackie ''Dane są nam dary''.

09.12.2014, 19:04, Anna Nowaczyk

4 grudnia biblioteka naszej szkoły wspólnie z Oddziałem Dziecięcym Biblioteki Publicznej w Nowym Mieście nad Wartą zorganizowała warsztaty plastyczno - literackie pt.; „Dane są nam dary”.


Do zabawy z tekstami autorstwa naszego patrona księdza Jana Twardowskiego zaprosiliśmy koleżanki i kolegów z klas V i VI z sąsiednich szkół. Nasza szkołę reprezentowali: Weronika Nowak, Agnieszka Kudaj, Adam Stachowiak i Kacper Józefiak. Zadania, z którymi zmagali się uczniowie, dotyczyły tekstów o świętym Mikołaju. Uczestnicy warsztatów pracując w grupach mieli za zadanie m.in. uzupełnić tekst o życiu i twórczości ks. Jana Twardowskiego, wyszukać dary życia codziennego, wcielić się w uczestnika zdarzeń opowiadania „ O świętym Mikołaju”, a na koniec napisać i ozdobić list do świętego Mikołaja.
Na koniec wszyscy otrzymali pamiątkowe certyfikaty i nagrody książkowe, ale najważniejszym darem było wyniesione przekonanie, że dawanie jest przyjemniejsze niż branie.


FOTOGALERIA >>>

 
« Wstecz