Warsztaty ceramiczne Szkoła Podstawowa <br /> im. ks. Jana Twardowskiego w Kolniczkach

Warsztaty ceramiczne

03.12.2017, 19:30, Beata Kaczmarek

23 listopada dzieci przedszkolne uczestniczyły w warsztatach ceramicznych prowadzonych przez p. Izabelę Łowicką. Zajęcia podzielone były na 2 części: teoretyczną i praktyczną. W części teoretycznej dzieci poznały skład i sposób pozyskiwania gliny.

Dowiedziały się również w jakich, ginących już zawodach, wykorzystuje się glinę (garncarz, zdun). Po tym wstępie nastąpiła długo wyczekiwana chwila. Pani Iza pokroiła glinę struną od gitary! Na otrzymanych kawałkach, po uprzednim delikatnym uwałkowaniu, dzieci rysowały świąteczne motywy: bombki, gwiazdki, serduszka, choineczki, bałwanki. Tak przygotowane obrazki zostały zabrane do wypalenia. Efekty będzie można podziwiać w połowie grudnia, gdyż w tym terminie zostaną dostarczone do szkoły.