Tydzień z Patronem

26.06.2018, 22:20, Beata Świderska

II warsztaty plastyczne pod hasłem ,,Wszystko, co żyje w twórczości ks. Jana” przeprowadzone w naszej szkole 22 maja zainaugurowały ,,Tydzień z k. Janem”. Trzyosobowe drużyny reprezentujące klasy III – VII przystąpiły do tworzenia prac ilustrujących wybrane wiersze.

Działania plastyczne poprzedzone były odpowiednimi przygotowaniami. Dzieci poznawały poezję ks. Jana , wyszukując tę , w których pojawiają się zwierzęta, ptaki … Trzeba było dokonać wyboru , dowiedzieć się , jak one wyglądają , wybrać technikę plastyczną , przygotować odpowiednie pomoce i materiały. Dwie godziny intensywnej pracy twórczej zaowocowały powstaniem dziewięciu dzieł wykonanych różnorodną techniką (malarstwo, rysunek, kolaż).Wszystkie prace można podziwiać na gazetce plastycznej (górny korytarz), a młodym ARTYSTOM należą się zasłużone słowa uznania i GRATULACJE!

23 maja – przegląd piosenki
13 uczestników wzięło udział w Szkolnym Przeglądzie Piosenki ,, Śpiewnie z ks. Janem”, prezentując piosenki do tekstów wierszy ks. Jana. Konkurs przeprowadziła pani Elżbieta Wawrzyniak, a w jury zasiedli: Beata Świderska, Roman Mulkowski i Jarosław Królikowski
Jury przyznało trzy wyróżnienia:
Oliwia Gołembniak - kl.IV
Bartosz Rojewski – kl. V
Oliwia Wyparło – kl. VII
Zwycięzcy zaprezentują swoje utwory przed całą społecznością szkoły podczas Dnia Patrona.

28 maja 2018 r. w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Czytelniczy pod hasłem: ,,Poznajemy twórczość ks. Jana”.
Głównym jego celem było przybliżenie uczniom sylwetki naszego patrona - ks. Jana Twardowskiego – poety i pisarza, popularyzowanie czytelnictwa i kontaktu z książką od najmłodszych lat, zachęcenie uczniów do samodzielnego poznawania jego twórczości, jak również odkrywanie, rozwijanie uzdolnień polonistycznych oraz promowanie talentów krasomówczych.
Maraton Prozy przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I – III, klasy IV – VI. Łącznie do konkursu przystąpiło 16 uczniów szkół podstawowych z Boguszyna, Chociczy, Klęki i Kolniczek. Maraton Prozy to impreza cykliczna w ramach Tygodnia z Patronem. W tym roku konkurs ,,Poznajemy twórczość ks .Jana” odbywał się pod patronatem Biblioteki Publicznej w Nowym Mieście n. Wartą.
Po wysłuchaniu wszystkich uczestników, komisja w składzie:
1. Barbara Łukaszyk dyr. szkoły
2. Małgorzata Pacholska dyr. Biblioteki Publicznej
3. Kinga Szulc – pedagog
4. Ilona Łukaszczyk – nauczyciel
5. Irena Farfus – nauczyciel – bibliotekarz
6. Beata Świderska – nauczyciel - bibliotekarz
przyznała następujące miejsca i wyróżnienia:

1.Nikola Drzewiecka
2.Adam Forszt