Straż Pożarna

20.06.2016, 17:37, administrator

W piątek 17.06.2016r. uczniowie naszej szkoły oraz przedszkolacy spotkali się z przedstawicielami Powiatowej Straży Pożarnej ze Środy Wlkp. Strażacy st. kpt. Zbigniew Tunkiewicz i st. kpt. Piotr Musielak


omówili zasady bezpieczeństwa przeciwpożarowego dotyczące zachowania się w domu i otoczeniu. Zwrócili uwagę na uważne rozsądne obchodzenie się z urządzeniami elektrycznymi i zasady postępowania w czasie burzy. W drugiej części spotkania dzieci spotkania dzieci przypomniały sobie sposoby udzielania pierwszej pomocy . Nasi goście przeprowadzili pokaz z użyciem fantoma, a następnie do ćwiczeń praktycznych zaproszeni byli uczniowie. Strażacy zapoznali słuchaczy z szerokim zakresem obowiązków współczesnej straży pożarnej obejmującym ratownictwo mechaniczne, chemiczne i medyczne. Dzieci dowiedziały się też, jak można zostać strażakiem, gdzie w Polsce znajdują się szkoły pożarnicze średnie i wyższe. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali wypowiedzi strażaków , byli bardzo zainteresowani tematyką spotkania.

 

 
« Wstecz