SPRZĄTANIE ŚWIATA 2014

19.09.2014, 20:28, Alina Tomaszewska

„Turysto! Szanuj Środowisko!” - pod takim hasłem ruszyła tegoroczna akcja „Sprzątania świata”. Tym razem organizatorzy zachęcają do refleksji nad wpływem na środowisko w czasie wypoczynku, na urlopie, w czasie pobytu na łonie przyrody.


Akcja „Sprzątanie świata” jest stałym punktem harmonogramu działań w naszej szkole. Dzięki treściom programowym realizowanym na zajęciach uczniowie są szczególnie wyczuleni na problemy ochrony środowiska, dlatego chętnie biorą udział w tego rodzaju akcjach. Głównym jej celem to czyste środowisko oraz człowiek przyjazny naturze i drugiemu człowiekowi.
19 września wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami wyruszyli „posprzątać świat”. Wyjście w teren poprzedziła pogadanka instruktażowa dotycząca bezpieczeństwa oraz zasad segregacji odpadów.

 

FOTOGALERIA >>>


 

 
« Wstecz