Spotkanie z Pszczelarzem Szkoła Podstawowa <br /> im. ks. Jana Twardowskiego w Kolniczkach

Spotkanie z Pszczelarzem

17.05.2017, 10:17, Anita Gorzelanczyk - Chybka

12maja 2017 r. gościliśmy w naszym przedszkolu Pana Romana, którego świat pszczół zafascynował tak bardzo, iż postanowił dzielić się swoją pasją z innymi.

W bardzo serdecznej atmosferze Pan Pszczelarz opowiadał dzieciom o życiu pszczół, ich pracy i zwyczajach oraz znaczeniu w przyrodzie. Dzieci mogły z bliska obejrzeć przyrządy pszczelarza (ubranie, dymkę, ramkę), produkty wytworzone przez pszczoły (pyłek, mleczko, węza pszczela) oraz różne rodzaje miodu. Spotkanie z pszczelarzem poszerzyło wiedzę dzieci na temat szeroko pojętego pszczelarstwa oraz umożliwiło bliski kontakt z produktami stworzonymi przez naturę.