SPOTKANIE Z POLICJANTEM

10.04.2017, 21:51, Kinga Szulc


 7 kwietnia gościliśmy w naszej szkole sierż. sztab. Tomasza Grzelczaka dzielnicowego Nowego Miasta nad Wartą, który spotkał się z dziećmi z oddziałów przedszkolnych oraz uczniami klas II – VI.
 


Tematem spotkania z najmłodszymi dziećmi było utrwalenie zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu.
Ze starszymi uczniami funkcjonariusz poruszył tematykę cyberprzemocy i skutków, jakie może nieść za sobą niewłaściwe korzystanie z Internetu. Zwrócił również uwagę na zachowanie obowiązujące w szkole i poza nią.
 Większość omawianych zagadnień była dzieciom znana, co powinno świadczyć o umiejętności właściwego zachowania się w różnych sytuacjach. Przekazane w tym zakresie informacje – zwłaszcza przez policjanta na pewno pozwolą utrwalić bezpieczne zachowania wśród uczniów.

 
« Wstecz