Spotkanie z dietetykiem

29.05.2017, 22:33, Kinga Szulc

24.05.2017r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z dietetykiem - Panią Martą Adamską, w ramach realizowanego szkolnego programu profilaktyki i programu „Trzymaj Formę”. Udział w zajęciach wzięli najpierw uczniowie kl. II – III, a następnie klas IV – VI. 


Pani dietetyk opowiedziała dzieciom, jak należy zdrowo się odżywiać. Zaprezentowała i omówiła talerz zdrowia, na którym jak na dłoni widać, czego i ile powinniśmy jeść. Potwierdziła, że najważniejszym posiłkiem jest śniadanie, które daje siłę na pierwsze godziny lekcyjne. Zachęcała uczniów do picia wody, która jest zdrowym napojem, w przeciwieństwie do tak lubianych: pepsi - coli, coca – coli. W zaproponowanym przez panią dietetyk doświadczeniu, wybrani uczniowie pokazali wszystkim uczestnikom spotkania jak ogromną ilość cukru zawierają w/w napoje.
 Uczniowie aktywnie uczestniczyli w dyskusji i chętnie wypowiadali się na temat swojego sposobu odżywiania. Nieobce im były takie pojęcia jak: węglowodany, tłuszcze, czy białka. Z zainteresowaniem słuchali i zapamiętywali to, jak prowadzić zdrowy tryb życia.
Mamy nadzieję, że bardzo przystępny i ciekawy sposób przedstawienia zagadnień żywieniowych spowoduje, że od jutra uczniowie zamiast słodkich i gazowanych napojów, będą przynosić wodę, a batoniki zastąpią smacznymi owocami lub warzywami.
 Pani Marcie bardzo dziękujemy za poświęcony czas i udzielenie cennych wskazówek.
 

 

 

 

 
« Wstecz