Rekonstrukto

06.05.2016, 22:27, Karolina Walkiewicz

Dnia 25 kwietnia w naszej szkole odbyła się niecodzienna lekcja historii dla uczniów klas I-VI. Zaprezentowała ją Grupa Artystyczna ,,Rekonstrukto".

". Była ona pod hasłem: ,,Życie i kultura w średniowieczu". Podczas niej uczniowie naszej szkoły dowiedzieli się wiele cennych i ciekawych informacji na temat tego okresu. Mieli okazję zobaczyć jak wyglądało rycerskie uzbrojenie i ekwipunek. Zapoznali się także ze średniowiecznym prawem i karami. Na własnej skórze mogli się przekonać, jak były one dotkliwe. Byli świadkami pasowania na rycerza kolegi i wysłuchali kodeksu rycerskiego. Niektórzy uczniowie – ochotnicy przeszli próbę ,, ciężkiego miecza". Mogli również zobaczyć, dotknąć i wypróbować używaną przez rycerzy broń.