Przedświąteczna akcja zakończona!

17.12.2015, 21:49, Alina Tomaszewska

W bieżącym roku szkolnym po raz kolejny w naszej szkole zorganizowana została przedświąteczna akcja „I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM” Zbiórkę rozpoczęto 23 listopada i trwała do 11 grudnia.

Na tablicach informacyjnych rozwieszono afisze, a uczniowie wszystkich klas oraz ich rodzice otrzymali dodatkowo ustną informację o rodzaju zbieranych artykułów.
Głównym celem akcji było kształtowanie wśród uczniów wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka.
Przez wiele dni dzieci z wielkim zaangażowaniem przynosiły do szkoły artykuły spożywcze, przybory szkolne, książki, układanki, środki czystości, dezodoranty, odzież oraz zabawki.
Po zakończonej zbiórce, 16 grudnia dzięki uprzejmości pana Stefana Klimczaka, odwiedziliśmy Dom Wsparcia Dziecka i Rodziny „Domostwo w Górze” Wraz z życzeniami świątecznymi przekazaliśmy dzieciom zebrane upominki. Jak zwykle zostaliśmy przyjęci ciepło i serdecznie przez kadrę oraz dzieci, które szybko zaprzyjaźniły się z naszymi uczniami.
Za wszystko, co udało się zebrać w imieniu podopiecznych domu dziecka i własnym bardzo serdecznie wszystkim dziękujemy.