Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę

12.11.2015, 15:37, Alina Tomaszewska

Akcja "Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę’’ zakończona!

W dzisiejszym świecie wszyscy jesteśmy mocno zabiegani. To czasem nie pozwala dostrzec potrzebujących. Chcielibyśmy, by nasze dzieci od najmłodszych lat uczyły się odpowiedzialności i wrażliwości na los innych, pokrzywdzonych, których wokół nas nie brakuje. Dzięki takim akcjom, dzieci mogą mieć satysfakcję i poczucie, że coś zależy od nich, że choć chwilowa poprawa warunków zwierząt ze schroniska ma znaczenie.
 


Przez ponad dwa tygodnie dzieci z wielkim zaangażowaniem przynosiły do szkoły potrzebne artykuły. W akcję włączyli się również nauczyciele i pracownicy szkoły. Wspólnym wysiłkiem zgromadziliśmy pokaźną ilość karmy suchej i w puszkach, a także koce, ręczniki, miski i obroże.
Dziesiątego listopada organizatorzy zbiórki wraz z przedstawicielami poszczególnych klas udali się busem z panem Klimczakiem do Radlina.
Na miejscu powitano nas bardzo serdecznie. Zwiedziliśmy cały obiekt, zapoznaliśmy się ze smutnym losem zwierząt, dowiedzieliśmy się, że znajduje się tam obecnie około 150 psów i kilkanaście kotów. Niestety liczba czworonogów z dnia na dzień wzrasta.
Serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom! Dzięki Waszemu zaangażowaniu udało się pomóc wielu chorym i porzuconym zwierzętom. Mamy nadzieję, że akcja charytatywna na rzecz bezdomnych zwierząt stanie się wydarzeniem cyklicznym, wpisującym się w życie naszej szkoły. Kolejna akcja już za rok!

 

 

Fotogaleria>>>

 
« Wstecz