Policja w Przedszkolu

08.06.2016, 22:38,

Dnia 07.06.2016r.naszą szkołę oraz oddziały przedszkolne odwiedzili asp. Marek Sot i asp.Sebastian Tasiemski z 
Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.
 


Przewodnik psa służbowego, pan Marek przyprowadził na to spotkanie swojego czworonoga Pedra. Funkcjonariusz rozmawiał z dziećmi na temat bezpiecznego zachowania podczas ataku agresywnego psa. Po prelekcji na temat opisywanych porad, zaprezentował pokaz posłuszeństwa psa służbowego. Klasa II i III miała możliwość obserwacji symulowanego napadu na policjanta oraz reakcji Pedra na zaistniałą sytuację. Klasy te dzięki alkogoglom, (specjalne okulary imitujące stan osoby nietrzeźwej), doświadczyły dziwnego uczucia, zniekształcenia pola widzenia. Slalom, który miały pokonać sprawił niektórym dużą trudność. Przedszkolaki dostały pozwolenie na wejście do radiowozu, mogły również pogłaskać pieska co sprawiło im wielką radość.Takie spotkania służą promowaniu bezpiecznych zachowań dzieci w różnych sytuacjach, uświadamiają, że alkohol działa na nasze zmysły bardziej, niż się nam wydaje . Na zakończenie wszyscy otrzymali odznaki i breloczki, mieli możliwość pogłaskania psa, pozowali do pamiątkowych zdjęć na czele z Pedrem.
Aspirant Marek Sot oraz jego pies Pedro zajęli II miejsce podczas Kynologicznych Mistrzostw Policji w 2014r. Gratulujemy i serdecznie dziękujemy za spotkanie.
 

 

 

Fotogaleria>>>

 
« Wstecz