Nowości w naszej bibliotece

18.11.2018, 16:19, Beata Świderska

NOWOŚCI KSIĄŻKOWE ZAKUPIONE W RAMACH
 NARODOWEGO PROGRMU ROZWOJU CZYTELNICTWA
 Pragniemy poinformować, że w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa udało nam się zakupić 368 woluminów, większość książek na podstawie ankiet uczniowskich, propozycji rodziców i nauczycieli.
Oto lista niektórych z zakupionych książek :
 


• Magiczne drzewo
• Zaopiekuj się mną – dla małych miłośników zwierząt
• Nela mała reporterka
• Dziennik Cwaniaczka –
• Chłopiec szybki jak strzała
• Najmniejsza dziewczynka na świecie
• Chłopiec, który umiał latać
• Niemałe kłopoty Matyldy i Skloty
• Miasteczko Darkmond
• Kroniki Archeo
• Michał Rusinek. Wierszyki domowe
• Michał Rusinek. Wierszyki rodzinne
• Baśnibór
• Uczucia Janusz Leon Wiśniewski
• Matylda
• Mikołajek
• Dziewczynki latają wysoko
• Tatax i inne historyjki o tatusiach
• Przygody Detektywa Pozytywki
• Czy wojna jest dla dziewczyn?
• Poradniki dla hodowców zwierząt
• Bajki o zwierzętach
• Czytam sobie
• Florka – książki z serii
• Ziuzia i coś niezwykłego.
• Panama – opowieści o misiu i tygrysku
• Poradniki – jak zrobić coś ładnego z papieru i nie tylko
• Książki o zwierzętach
• Zosia i jej zoo
• Nidzimisie
• Ja, Suzy P.i inne


Nasza biblioteka szkolna została doposażona m.in. w lektury (98 sztuk):
- lektury dla klas 1-3
- lektury dla klas 4-8
• H. Sienkiewicz. Quo vadis?
• Ch.Dickens. Opowieść wigilijna
• J. Brzechwa. Akademia pana Kleksa
• M.Maleszka. Magiczne drzewo
• Sempe. Gościnny. Mikołajek
• M.Twain. Przygody Tomka Sawyera
• B.Tylicka. O krakowskich psach i kleparskich kotach
• A.Lindgren. Dzieci z Bullerbyn
• H.Lofting. Doktor Dolittle
• A Fredro.Zemsta
• M. Rusinek. Zaklęcie na W
• A.Kamiński. Kamienie na szaniec
• A. Mickiewicz. Dziady
• J. Parandowski. Mitologia i inne
- książki dla miłośników podróży, m.in. seria „Nela mała Reporterka”
- książki o tematyce fantastycznej
- książki dla miłośników „Dziennika Cwaniaczka” i „Pamiętnika nastolatki”
- książki dla małych miłośników zwierząt, m.in. seria „Zaopiekuj się mną”, „Zosia i jej Zoo”, „Na pomoc zwierzakom”
- książki o tematyce historycznej „z przymrużeniem oka”
- książki młodzieżowe, zarówno dla dziewcząt jak i dla chłopców
- książki autorstwa naszego patrona – ks. Jana Twardowskiego

Jest to tylko część książek, które pragniemy zaprezentować. Za jakiś czas pojawią się kolejne nowości, które z przyjemnością zaprezentujemy.
Serdecznie zapraszamy do odwiedzania biblioteki szkolnej i czytania!
Zachęcamy również do dzielenia się opiniami na temat nowości książkowych.
 

 
« Wstecz