„NIE CZYŃ DRUGIEMU, CO TOBIE NIEMIŁE”

20.03.2016, 21:47, Kinga Szulc

16 marca 2016r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z policjantami Komendy Powiatowej w Środzie Wlkp. Dzieci z klas I –III miały okazję porozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa w szkole, w drodze do szkoły i poza nią. Policjanci przypomnieli zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem.


Ponadto podkreślili, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Goście zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi, omówili również sposoby ich unikania. Nasi uczniowie z wielkim zaangażowaniem wczuli się w sytuację, jak należy zachować się, kiedy zostaniemy zaatakowani przez psa.
Natomiast dla uczniów klas IV – VI przygotowano prelekcję dotyczącą odpowiedzialności karnej nieletnich. Omówiono procedury działania w przypadku negatywnego zachowania ucznia w szkole. Policjanci poruszyli również tak istotną dziś kwestię bezpieczeństwa w Internecie i przestępstw informatycznych. Funkcjonariusze przestrzegali młodzież przed nawiązywaniem kontaktów z nieznajomymi przez Internet, podawaniem swoich adresów domowych, miejsc przebywania i spotykań z takimi osobami w tzw. realu, bez wiedzy i zgodny osób dorosłych.W bardzo dostępny sposób przedstawili aspekty prawne cyberprzemocy.
Większość z omawianych zagadnień była dzieciom znana, co świadczy o umiejętności właściwego zachowania się w różnych sytuacjach. Jednak przekazywanie informacji w tym zakresie, zwłaszcza przez policjanta, na pewno pozwoli na utrwalanie wiedzy o bezpiecznych zachowaniach. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali pytania, na które zaproszeni goście chętnie odpowiadali.
 

 

Fotogaleria>>>

 
« Wstecz