Moda na…CZYTANIE

12.04.2017, 10:15, Beata Świderska

29 marca 2017 roku odbył się 3. konkurs czytelniczy w ramach projektu Moda na…CZYTANIE tym razem był to Maraton Poezji pod hasłem: Mówimy wierszem. O tym,że uczniom spodobała się taka forma rywalizacji może świadczyć fakt, że do konkursu zgłosiło się aż 42 uczestników z klas II – VI oraz troje sześciolatków z oddziału,,O”.
Oto zwycięzcy z poszczególnych klas:
 


ODDZIAŁ,,0”
1. miejsce – Wanessa Wiśniewska
2. miejsce – Adam Forszt
3. miejsce – Zofia Kaźmierczak
KLASA II
1. miejsce - Agata Królikowska
2. miejsce - Aleksandra Miczke
3. miejsce - Marcelina Kiełbasa

KLASA III a
1. miejsce - Karolina Nowaczyk
2. miejsce - Oliwia Gołembniak
3. miejsce - Kinga Merklinger


KLASA IIIb
1. miejsce – Bartosz Kudaj
2. miejsce - Lena Bąk
3. miejsce - Wiktoria Słowińska

KLASA IV
1. miejsce - Bartosz Rojewski
2. miejsce - Miłosz Gołembniak
3. miejsce - Piotr Jarzyniak

KLASA V
1. miejsce - Andżelika Józefiak
2. miejsce - Julia Biecuszek
3. miejsce - Sylwia Łukaszyk


KLASA VI
1. miejsce - Julia Walkowiak
2. miejsce - Kevin Wiśniewski
3. miejsce - Paweł Wyparło


Wyróżnienie otrzymał Łukasz Skałecki z klasy VI za interpretację utworu Czesława Miłosza ,, Który skrzywdziłeś”.
Serdeczne podziękowania za pomoc wszystkim nauczycielom, którzy włączyli się w przygotowanie uczniów oraz organizację imprezy. Po otrzymaniu nagród zwycięzcy pozostawili trwały ślad w postaci nagrań swoich wierszy.
 

 

 

Uczestnicy i prezentowane utwory:

1. Daria Hoffmann Michał Mordalski Drzwi
2. Agata Królikowska Wanda Chotomska Gęś
3. Aleksandra Miczke Julian Tuwim Abecadło
4. Marcelina Kiełbasa Jan Brzechwa Na straganie
5. Julia Nowak Agnieszka Frączek Winda
6. Kinga Merklinger Agnieszka Frączek BhAbo dHoBe
7. Karolina Nowaczyk M. Strzałkowska Ala i Ola
8. Oliwia Gołembniak Agnieszka Frączek Stasiek
9. Samanta Kuras Agnieszka Frączek Gumowe ucho
10. Piotr Walkowiak Ignacy Krasicki Wstęp do bajek
11. Miłosz Józefiak Agnieszka Frączek Miss stonoga
12. Wiktoria Józkowiak Julian Tuwim Abecadło
13. Jakub Kaźmierczak Julian Tuwim Bambo
14. Wiktoria Słowińska Eliza Rozdoba Żuk
15. Bartosz Kudaj Jan Brzechwa Ptasie plotki
16. Zuzanna Słowińska Jan Brzechwa Tańcowała igła z nitką
17. Lena Bąk Jan Brzechwa Samochwała
18. Aleksandra Roszak Andrzej Waligórski Smok pod Wawelem
19. Patrycja Idziaszek Mirosława Woźna Zajączek
20. Natasza Bąkowska Wanda Chotomska Kukułka
21. Bartosz Rojewski Barbara Anna Lesz Dzień Kobiet
22. Jakub Wojaczyk Jan Brzechwa Leń
24. Piotr Jarzyniak Julian Tuwim Okulary
25. Nikola Szczepaniak Dorota Gellner Bal
26. Miłosz Gołembniak Jan Brzechwa Lis i jaskółka
27. Julia Biecuszek Adam Mickiewicz Grzybobranie
28. Mikołaj Goliński Jerzy Jesionowski Egzamin
29. Andżelika Józefiak Adam Mickiewicz Polowanie
30. Kamil Pawlak Ignacy Krasicki Przyjaciele
31. Szymon Żebrowski Adam Mickiewicz Grzybobranie
32. Sylwia Łukaszyk Jerzy Jesionowski Egzamin
33. Zuzanna Mieloszyk Wisława Szymborska Wielkie to szczęście
34. Bartosz Piotrowski Marcin Brykczyński O prawach dziecka
35. Julia Walkowiak Czesław Janczarski Nie mijaj
36. Paweł Wyparło Danuta Wawiłow Wędrówka
37. Jakub Skałecki Czesław Miłosz Który skrzywdziłeś wyróżnienie
38. Kevin Wiśniewski Czesław Miłosz Sens
40. Zofia Kaźmierczak Władysław Bełza Katechizm polskiego dziecka
41. Wanessa Wiśniewska Jan Brzechwa Mucha
42. Adam Forszt Julian Tuwim Bambo
 

 
« Wstecz