Mobilne Obserwatorium

14.03.2016, 19:19, Bogumiła Becela

We wtorek 8 marca 2016r., ponownie w naszej szkole gościliśmy przedstawiciela firmy Pasjonaci. Tym razem pokaz naukowy dla klas IV-VI dotyczył tematyki dosłownie kosmicznej. 


Prowadzący pokaz zaprosił kolejne grupy dzieci do Mobilnego Obserwatorium. Rozstawiony w sali gimnastycznej namiot przypominał scenografię z filmu fantasy.Po wejsciu do "obserwatorium" uczestnicy pokazu rozpoczęli godzinną wędrówkę w kosmicznych przestworzach. Były odwiedziny w odległych galaktykach, spotkania z gwiazdami i całymi ich konstelacjami i "spacer" po Mlecznej Drodze i odwiedziny wielkich planet. A wszystko przy fachowym, ciekawym komentarzu prowadzącego pokaz. Uczniowie mieli okazję nie tylko poszerzyć swą wiedzę, ale również zaprezentować posiadane już wiadomości. Godzina minęła bardzo szybko i trzeba było wrócić na Ziemię. Wszyscy uczestnicy pokazu byli bardzo zadowoleni. Firmę Pasjonaci zaprosili już na kolejne spotkanie.

 

 

Fotogaleria>>>

 
« Wstecz