Kraina bajek i baśni

10.12.2016, 20:03, Bogumiła Becela

Od piątkowego wieczoru 18.11.2016r. do sobotniego południa 19.11.2016r, 18 uczniów klasy V przebywało w "Krainie bajek i baśni". Takie było hasło klasowego biwaku. W piątek po przybyciu do szkoły, rozpakowaniu przywiezionego "dobytku" (materace, śpiwory, koce i oczywiście przeogromne zapasy "zdrowej żywności" . Biwakowicze na rozgrzewkę zajęli się grą niewypowiedzianych słów Tabo.


Gdy padło hasło "PIZZA" wszystkim przypomniało się, że mają puste żołądki. Gdy najedzeni wyszli na korytarz okazało się, że szkołą odmieniła się zupełnie. Wszędzie zapanował mrok. Rozświetlały  go jedynie płomyki świec. W takiej scenerii odbyła się zabawa w poszukiwanie bajek i baśni. W wylosowanych grupach trzeba było poszukać informacji, rozwiązywać rebusy, wykazywać się znajomością baśni i bajek, a na zakończenie ulożyć własną opowieść. Okazało się że dla niektórych V klasistów było to zadanie baaardzo trudne. Gdy szkoła rozbłysła już światłem, biwakowicze ruszyli do tańca. Dyskoteka skończyła się grubo po północy. Niby zmęczeni wszyscy położyli się do snu, ale niektórzy panowie postanowili sprawdzić wytrzymałośc opiekunek. Okazały się one nie do zdarcia i ok. 4.30 wszyscy już spali. Rano wyznaczone osoby przygotowały przepyszne śniadanie. Później zgodnie z hasłem przewodnim imprezy biwakowicze układali bajki. Tym razem zupełnie "odjechane", wręcz abstrakcyjne. Wszyscy okazali ogromne zdziwienie, gdy w szkole zaczęli pojawiać się rodzice. Okazało się, że jest już 11.30 i biwak dobiegł końca

 
« Wstecz