Koszuty

03.12.2015, 17:12, Beata Kaczmarek

WYCIECZKA DO KOSZUT

W październikowy poranek, (7.10.2015 r.), o godz. 9.00, dzieci z klas I-III wyruszyły na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę. Kierunek: Środa Wlkp. i okolice.

Pierwszy punkt programu- Muzeum Ziemi Średzkiej w Koszutach- zrealizowano od samego rana. Tam dzieci mogły przyswoić sobie nowe, może nigdy niesłyszane słowa, jak np. dwór szlachecki, sień, skrzynia posagowa, poroże itp., poznać nowe znaczenie słowa „jadalnia”- pomieszczenie, gdzie posiłki oczekują na podanie do stołu oraz zapoznać się z niektórymi zwyczajami szlacheckimi, np. takim, że dzieciom nie wolno było jadać posiłków razem z dorosłymi, ponieważ grymasiły przy jedzeniu i nie mogły być świadkami „poważnych rozmów”.
Drugi punkt programu, typowo rozrywkowy, zaprowadził nas do kina na film „Hugo- łowcy duchów”. Po seansie wyruszyliśmy do domu, by w drodze powrotnej- w Nowym Mieście nad Wartą- zrealizować ostatni punkt wycieczki pod hasłem- Tawerna pod Czarnym Bocianem. Tam, po ciepłym posiłku, zwiedziliśmy przystań, a potem obraliśmy kurs na Kolniczki.