Jasełka w Kościele Matki Bożej Kolnickiej

10.01.2017, 18:03, Alina Tomaszewska

W niedzielę 08.01.2017r. na zakończenie okresu bożonarodzeniowego uczniowie naszej szkoły przedstawili wspólnocie parafialnej przygotowane wcześniej jasełka.

Dzieci stały po stronie dobra i zła, wcielając się w postaci Aniołów i Diabłów. Podwładni Lucyfera zaciekle walczyli z Aniołami o władzę nad światem, jednak w tej potyczce nie mieli żadnych szans. Miłość i dobro zwyciężyło, a Bóg narodził się w betlejemskiej szopce. Przyjście Pana uczciły Anioły tańcząc wzniosły taniec radości, którym ostatecznie pokonały Diabły.
Spotkanie jasełkowe "Jeden zero dla Nieba" zakończyło wspólne kolędowanie.
Przedstawienie wzruszyło wszystkich obecnych ,a mali wykonawcy otrzymali głośne brawa.
Na zakończenie ks. Ryszard Fabisz - proboszcz Parafii, podziękował wszystkim za występ oraz wspólnie spędzony czas.
Jasełka w Parafii stały się już długoletnią tradycją naszej szkoły, a dla dzieci i ich rodzin jest to niepowtarzalne przeżycie .