„Jak powstaje książka?” Szkoła Podstawowa <br /> im. ks. Jana Twardowskiego w Kolniczkach

„Jak powstaje książka?”

02.10.2017, 11:44, Alina Tomaszewska

W piątek 29 września uczniów klasy trzeciej odwiedziła pani Alicja Mańczak z Biblioteki Publicznej Gminy Nowe Miasto nad Wartą.

Podczas lekcji bibliotecznej dzieci uzyskały odpowiedź na pytanie „Jak powstaje książka?” Omówione zostały poszczególne elementy książki oraz ich funkcje. Trzecioklasiści utrwalili sobie takie pojęcia jak: pisarz, redakcja, wydawca, ilustracja, drukarnia, księgarnia.
Największe zainteresowanie wśród uczniów wzbudził proces powstawania książki i jej drogi do bibliotecznej półki. Celem prowadzącej zajęcia było także wzbudzenie zainteresowania książką oraz zachęcenie do czytania. Dzieci z dużym zaangażowaniem rozwiązywały przygotowane dla nich zadania.