III GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY

26.03.2018, 21:30, Agnieszka Królikowska

III GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY POD PATRONATEM WÓJTA GMINY NOWE MIASTO NAD WARTĄ ALEKSANDRA PODEMSKIEGO

Zmagania najlepszych matematyków ze szkół podstawowych naszej gminy
Poniedziałek 19 marca, to dzień spotkania najlepszych młodych matematyków z naszej gminy.

Wyłonieni wśród uczniów swoich szkół przyjechali do Kolniczek, aby zmierzyć się w walce na wiedzę i koncentrację. Konkurs przebiegał dwuetapowo. Pierwszy etap odbył się
w macierzystych szkołach. Do etapu gminnego zakwalifikowano 53 uczniów. Konkurs w formie testu jednokrotnego wyboru trwał 60 min. Składał się z 20 zadań zamkniętych i 5 zadań otwartych, za które uczeń mógł zdobyć maksymalnie 25 punktów. Wszyscy uczniowie wykazali się dużą wiedzą i myśleniem matematycznym . Po wyczerpujących zmaganiach na uczniów czekała słodka niespodzianka.
Organizatorem konkursu była nauczycielka matematyki ze szkoły Podstawowej
w Kolniczkach pani Agnieszka Królikowska.
Komisja konkursowa w skład której wchodzili nauczyciele matematyki ze szkół : SP Boguszyn, ZS Klęka, ZS Chocicza, ZS Nowe Miasto nad Wartą oraz SP Kolniczki wyłonili laureatów:

Klasy IV – VI

VIII miejsce Tomczak Alicja ZS Nowe Miasto nad Wartą
IX miejsce Szymańska Aleksandra ZS Klęka
X miejsce Ciołek Julia ZS Chocicza

Uczniowie za zajęcie trzech pierwszych miejsc otrzymali nagrody książkowe. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy , Sudoku oraz słodką przekąskę.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Serdeczne podziękowania składamy fundatorom nagród: Panu Wójtowi Gminy Nowe Miasto nad Wartą Aleksandrowi Podemskiemu, Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kolniczkach oraz Radzie Rodziców ze Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Kolniczkach.