II GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY

15.02.2017, 23:36, Agnieszka Królikowska

II GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY POD PATRONATEM WÓJTA GMINY NOWE MIASTO NAD WARTĄ ALEKSANDRA PODEMSKIEGO

Zmagania najlepszych matematyków ze szkół podstawowych naszej gminy
Środa 15 lutego, to dzień spotkania najlepszych młodych matematyków z naszej gminy.
Wyłonieni wśród uczniów swoich szkół przyjechali do Kolniczek, aby zmierzyć się w walce na wiedzę i koncentrację. Konkurs przebiegał dwuetapowo.

Pierwszy etap odbył się w macierzystych szkołach. Do etapu gminnego zakwalifikowano 23 uczniów. Konkurs w formie testu jednokrotnego wyboru trwał 60 min. Składał się z 25 zadań zamkniętych i 5 zadań otwartych, za które uczeń mógł zdobyć maksymalnie 30 punktów. Wszyscy uczniowie wykazali się dużą wiedzą i myśleniem matematycznym .  Po wyczerpujących zmaganiach na uczniów czekała słodka niespodzianka.
Organizatorem konkursu była nauczycielka matematyki ze Szkoły Podstawowej
w Kolniczkach pani Agnieszka Królikowska.
Komisja konkursowa w skład której wchodzili nauczyciele matematyki ze szkół : SP Boguszyn, SP Klęka, SP Kolniczki wyłonili laureatów:

I miejsce BĄK BARTOSZ SP Klęka
II miejsce MROZIŃSKA KLAUDIA SP Klęka
III miejsce KOCHANOWSKI SZYMON SP Boguszyn
IV miejsce MANICKI PATRYK SP Klęka
V miejsce ORZECHOWSKI KAMIL SP Klęka
VI miejsce PIOTROWSKI BARTOSZ SP Kolniczki
VII miejsce TOMCZAK ALICJA SP Klęka
VIII miejsce ŁĄCKI IGNACY SP Klęka
IX miejsce RODZIAK PATRYCJA SP Boguszyn
X miejsce ROJEWSKI BARTOSZ SP Kolniczki
Uczniowie za zajęcie trzech pierwszych miejsc otrzymali nagrody książkowe. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy , kubek oraz ołówek z akcentem matematycznym – tabliczką mnożenia.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Serdeczne podziękowania składamy fundatorom nagród: Panu Wójtowi Gminy Nowe Miasto nad Wartą Aleksandrowi Podemskiemu, Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kolniczkach oraz Radzie Rodziców ze Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Kolniczkach.