Gminne obchody Święta Niepodległości

12.11.2015, 15:57, Kinga Szulc

11 listopada obchodziliśmy 97 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Ze względu na narodowe doświadczenia, dzień ten ma dla Polaków ogromne znaczenie. 


W naszej gminie obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się uroczystą mszą świętą za Ojczyznę w Kościele w Nowym Mieście nad Wartą z udziałem chóru „Domino Cantemus”, delegacji OSP, organizacji samorządowych, szkół i harcerzy.
Przedstawiciele uczniów kl. VI godnie reprezentowali społeczność naszej szkoły. Po mszy św. nastąpił przemarsz do Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie miało miejsce okolicznościowe wystąpienie Wójta Gminy oraz koncert artystów z Filharmonii Poznańskiej pt.: „Od Kochanowskiego do Przybory”. Uroczystości zakończył słodki poczęstunek.

 

 

Fotogaleria>>> 

 
« Wstecz