Fryzjer

10.11.2015, 17:24, Anita Gorzelanczyk - Chybka

W piątek 6 listopada odwiedziły nas panie fryzjerki, które opowiedziały wiele ciekawostek związanych z tym zawodem.

Swoją wizytę rozpoczęły krótką pogadanką na temat tego kim jest fryzjer oraz czym się zajmuje. Następnie zaprezentowały atrybuty fryzjera, które przyniosły ze sobą, wśród nich znalazły się między innymi: peleryna, szczotka, suszarka, maszynka, lusterko i wiele innych. Największe zainteresowanie, zwłaszcza wśród chłopców, wzbudziła kabura z nożyczkami, która swoim wyglądem przypominała pas kowbojski. Na koniec spotkania panie fryzjerki wykonały ,,szalone” i mniej ,,szalone” fryzury wszystkim chętnym dzieciom. Celem spotkania było zapoznanie z zawodem fryzjera oraz niwelowanie lęku dzieci przed wizytą w salonie fryzjerskim. W podziękowaniu czterolatki podarowały własnoręcznie wykonaną książeczkę. Byliśmy bardzo zadowoleni ze spotkania. Dziękujemy!