FESTYN RODZINNY

19.06.2015, 20:06, Karolina Walkiewicz

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu nauczycieli oraz rodziców wspaniale udał się 14 czerwca Festyn Rodzinny w naszej szkole. Oprócz występów artystycznych przygotowanych przez uczniów, na dużych i małych uczestników czekało mnóstwo innych atrakcji. Zabawę rozpoczęły występy uczniów.


Jako pierwsi wystąpili uczniowie klas 0-II w pokazie mody na wesoło. Widownia była zachwycona pomysłowością i oryginalnością strojów Małych Modeli oraz Projektantów. Drugim występem było przedstawienie klas Ia i II zatytułowane "Legenda o sielawowym królu z Mikołajek". Kolejno mogliśmy podziwiać występ uczniów klasy VI w piosenkach w języku niemieckim, po czym dowiedzieliśmy się dzięki uczniom klasy V wielu istotnych informacji jak zachowywać się w towarzystwie, czyli zasady savoir-vivre'u w kabaretowym wydaniu. Artystyczną część zakończył ciekawy występ taneczny.
Następnie goście mogli korzystać z kawiarenki, gdzie serwowane były: przepyszne zapiekanki przygotowane przez nasze wspaniałe Panie Kucharki, ciasto upieczone przez Rodziców, lody oraz napoje. Dużą atrakcją było pieczenia kiełbasek na ognisku. Jak wiadomo takie smakują najbardziej! Była również możliwość posmakowania popcornu, kolorowej waty cukrowej oraz prażynek. Po posileniu się dzieci korzystały z zamku dmuchanego, który cieszył się ogromnym powodzeniem. Równocześnie dzieci i rodzice mogli się zmierzyć z kolegami, a także spróbować swoich sił w grach zespołowych i rodzinnych podczas konkurencji sportowych.
Niespodzianką był przyjazd Straży Pożarnej, która zaprezentowała wyposażenie wozu strażackiego oraz ochłodziła niektórych śmiałków zimną wodą w to upalne popołudnie. Kolejną atrakcją była wizyta Pana Policjanta na motocyklu, który cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno dzieci jak i rodziców. Absolwenci naszej szkoły również zaszczycili nas swoją obecnością i jako wolontariusze malowali twarze i paznokcie młodszym kolegom.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie festynu.

 

FOTOGALERIA >>>


 

 
« Wstecz