Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Szkoła Podstawowa <br /> im. ks. Jana Twardowskiego w Kolniczkach

Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

22.11.2017, 09:53, Alina Tomaszewska

21 listopada obchodzony był w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

To dzień dobrych uczynków i dobrych emocji. Oryginalna nazwa święta brzmi „World Hello Day” i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie „hello” (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie.

Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji.

Tego dnia jak zwykle w oddziałach przedszkolnych oraz wśród uczniów klas I-III wybrano najbardziej życzliwe osoby. Ten zaszczytny tytuł zdobyli: Aleksandra Wosińska, Joanna Nowaczyk, Wiktor Koch oraz Aleksandra Miczke.

Serdecznie im gratulujemy!
Pamiętajmy, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu nie tylko nam, ale i osobom przebywającym w naszym towarzystwie.