Dzień Życzliwości i Pozdrowień

07.12.2015, 08:42, Beata Świderska

ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ
23 LISTOPADA obchodziliśmy w naszej szkole dzień pełen uśmiechów, dobrych uczynków i pozytywnych emocji, myśli i życzeń ,czyli „Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień”.
 


Główną ideą obchodów tego dnia jest uzmysłowienie i przypomnienie ludziom o tym, że tylko wzajemna życzliwość może stać się podstawą do zbudowania pokoju i pomyślnych relacji międzyludzkich na całym świecie. Taki dzień jak ten przypomina wszystkim, że warto jest zatrzymać się na chwilę, zastanowić nad własnym życiem, uczynić drobny gest życzliwości w stronę drugiego człowieka poprzez ciepły uśmiech, miłe słowo, uprzejmość, okazanie empatii czy przyjazne nastawienie.
Na kilka dni wcześniej ogłoszony został w szkole konkurs na „NAJMILSZĄ ŻYCZLIWKĘ”. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Oliwia Gołembniak, Julia Nowak, Wiktoria Słowińska, Zuzanna Nagła, Sylwia Łukaszyk, Adam Fiedler, Aleksander Adamiak.
Wiele emocji wzbudziły też wybory najbardziej życzliwszej osoby. W każdej klasie oraz w oddziałach przedszkolnych odbyły się wybory drogą tajnego głosowania.
Za najbardziej życzliwe osoby w szkole uznano: Olę Zalewską, Jasia Stangreczaka,Maję Wosińską, Sandrę Stachowiak, Wiktorię Józefik, Adama Fiedlera, Agatę Podsadną, Jakuba Kosmalę i Julię Bartkowiak.
Wszystkim wyróżnionym wręczono ORDERY ŻYCZLIWOŚCI.
Tego dnia każdy, kto odwiedził bibliotekę i wypożyczył książkę, otrzymał balonik(wodny). W związku z tym, przed niewielką biblioteką ,ustawiła się gigantyczna kolejka uczniów ubranych w żółte barwy. Ponadto każdy z uczniów mógł zostawić swój ślad na ,,najdłuższym papierze życzliwości” w postaci miłego słowa, rysunku, życzeń czy pozdrowień. Uczniowie z klas IV – VI odczytali podczas apelu DEKALOG CZŁOWIEKA ŻYCZLIWEGO. Wśród 10 przykazań najczęściej pojawiały się takie jak:
1.Bądź pozytywnie nastawiony do świata , często się uśmiechaj .
2.Szanuj innych , nie naruszaj ich godności , kieruj się dobrem .
3.Bądź kulturalny .
4.Używaj słów : proszę , przepraszam , dziękuję .
5.Spokojnie rozstrzygaj konflikty .
6.Zapomnij o słowach wulgarnych .
7.Nie sprawiaj kłopotu innym .
8.Bezinteresownie spiesz innym z pomocą.
9.Pamiętaj o uprzejmości na co dzień .
10.Dziel się życzliwością z innymi.

 

 

Fotogaleria>>>

 
« Wstecz