Dzień Samorządności

10.04.2017, 21:03,

W poniedziałek, 3 kwietnia, "władzę" w naszej szkole (i to w dosłownym tego słowa znaczeniu) przejęli uczniowie. A to za sprawą Dnia Samorządności zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski. Trzy pierwsze lekcje prowadzone były przez uczniów, którzy przygotowywali się do nich od tygodnia. 


Po tym, jak niektórzy "zasmakowali" profesji nauczyciela, poszliśmy do sali gimnastycznej, gdzie klasy stanęły do sportowej rywalizacji. Konkursy przygotowali również sami uczniowie, począwszy od pomysłu, po wręczenie dyplomów i nagród. Brawo!

Na koniec dzieci podzielone na grypy obejrzały bajki i filmy. Był to nieco inny dzień niż co dzień, uczniowie poczuli się gospodarzami szkoły, było sympatycznie, wesoło i kolorowo, ponieważ każda klasa losowała kolor, który tego dnia dominował w ich ubraniu. Przez wszystkie przerwy czynny był sklepik, gdzie można było kupić coś "na ząb". Taka odskocznia od codzienności jest potrzebna, by naładować akumulatory i następnego dnia zmierzyć się z prawdziwą rzeczywistością.

 

 

Fotogaleria>>>

 
« Wstecz