Dzień Patrona, czyli ''na galowo'' i ''na sportowo'', ale przede wszystkim ''na wesoło''!!!!!

07.06.2015, 12:55, Beata Świderska

Już czwarty raz obchodziliśmy Dzień Patrona naszej szkoły ks. Jana Twardowskiego. W tym roku dzień był szczególny. Sto lat temu przyszedł na świat ks. Jan od Biedronki – wybitny poeta i kaznodzieja, ale przede wszystkim wspaniały CZŁOWIEK. Rocznica urodzin tej wyjątkowej postaci musiała mieć odpowiednią oprawę. W tym celu uczniowie przygotowali uroczystą akademię, podczas której naprawdę wiele się działo. 1 czerwca poprzedziły obchody Dni Patrona i towarzyszące im konkursy: plastyczne, muzyczne, wiedzy o patronie, które zostały rozstrzygnięte w tym uroczystym dniu. Na koniec prowadzący: Aleksandra Radoła i Kacper Józefiak przeprowadzili krótki konkurs dla klas młodszych, którzy również popisali się znajomością biografii naszego Patrona – Patrona, który zobowiązuje nas wszystkich do pracy, uczciwości i rzetelności. Jesteśmy dumni, że patronuje nam tak wspaniała postać. Na koniec delegacja uczniów złożyła wiązankę kwiatów i zapaliła znicz przed pamiątkową tablicą.


 


1 czerwca to w naszej szkole to również dzień dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji, czyli po prostu Dzień Sportu. Część sportowa składała sie z kilku konkurencji, m.in. mierzenia siły dłoni i nóg, skoku w dal z miejsca czy biegu na 50 m, w których rywalizowali uczniowie wszystkich klas.
Najlepsi w kategorii chłopców okazali się: Nikodem Roszyk, zdobywając złoty medal, kolejne miejsce zajął Hubert Bartkowiak, a na najniższym stopniu podium stanął Mateusz Andrzejczak. 1. miejsce wśród dziewcząt zajęła Weronika Nowak, 2. Martyna Bartkowiak i brązowy medal wywalczyła Kinga Andraszak. Na pochwałę zasługują również Piotr Miczke i Mateusz Zaworski, którzy byli o krok do zdobycia medalu. A jak przebiegały uroczystości najlepiej zilustrują zamieszczone tutaj zdjęcia.


Oto laureaci konkursów:
I Szkolny Konkurs Wiedzy o Patronie
I Aleksandra Radoła i Kacper Józefiak kl. VI
II Martyna Zalewska kl. VI
III Julia Bierła kl. IV


II Szkolny Konkurs Piosenki o ks. J. Twardowskiego
I Kinga Andraszak
II Kinga Flis
III Kevin Wiśniewski


Konkurs na wykonanie maskotki ,,Zwierzaki w twórczości księdza Jana”
I Sylwia Bryl, Agnieszka Kudaj (zajączek)
I Wiktoria Józefiak kl.Ib (konik)


Co sadzą o Dniu Patrona nasi uczniowie?
Cytaty z zeszytów uczniowskich:
 

,,Myślę, że ks. Jan Twardowski był w tym dniu cały czas z nami, bardzo szczęśliwy i zadowolony z naszych starań”
Weronika Kowalewska kl.VI
 

„Dzieci wystawiły przedstawienie o naszym patronie, dzięki któremu bardzo dużo się dowiedzieliśmy. Potem były wspaniałe atrakcje związane z Dniem Dziecka i Sportu. Bardzo mi się podobało, myślę, że warto organizować takie imprezy” .
Martyna Zaworska kl.V
 

,,Uczniowie, którzy wykonali maskotki zwierząt do wierszy naszego patrona, zostali również nagrodzeni, a ich prace zostaną wystawione na licytację na rzecz Schroniska dla Zwierząt w Krotoszynie… Uważamy, że ten dzień był udany, pełen wrażeń i emocji.”
Natalia Bartkowiak kl.VI i Kacper Józefiak kl. VI
 

,,Były również śpiewane piosenki do wierszy ks. Jana Twardowskiego, a najbardziej podobało mi się to, że trzeba było ułożyć do nich własną melodię. Według mnie bardzo ładnie zaśpiewała Kinga Flis piosenkę do wiersza ,,Miło’’.
Anastazja Gołembniak kl. V
 

„Następnie dzieci przebrały się w stroje sportowe i zmierzyły się w konkurencjach sportowych. Uczniowie mieli okazję sprawdzić siłę swoich nóg ,rąk oraz tułowia. Dzieci dały z siebie wszystko i wyciskały z siebie ,,siódme poty”.
Weronika Nowak , Adam Stachowiak kl.VI
 

,,W czasie przerwy między konkurencjami klasy udały się na obiad. Następnie dzieci otrzymały od wychowawców po soczku i lodzie. Po poczęstunku odbyło się zliczanie punktów i wyłoniono najlepszych sportowców z naszej szkoły. Ten dzień był bardzo udany i miły dla wszystkich.”
Kinga Andraszak i Aleksandra Radoła kl.VI
 

 

FOTOGALERIA >>>

 
« Wstecz