Dzień Języków Obcych

26.09.2018, 13:41, Beata Kantorska

We wtorek 18 września 2018r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Jego głównym celem było uświadomienie korzyści płynących z poznawania mowy, jaką posługują się inne narody oraz podkreślenie jej roli i znaczenia.

Uczniowie klas IV - VIII wzięli udział w konkursie na najciekawszą interpretację przysłów angielskich i niemieckich. Przygotowali również ciekawe wiązanki muzyczne związane z wylosowanym wcześniej państwem. Przedstawiciele poszczególnych klas brali udział w Quizie pt. „ Państwa Europy i ich języki”. Ponadto, korzystając z nowo powstałej gazetki ściennej, każdy uczeń naszej szkoły mógł się dowiedzieć o działaniach, celach, historii oraz założeniach Europejskiego Dnia Języków.