Dzień Edukacji Narodowej, czyli po prostu Dzień Nauczyciela

15.10.2014, 20:47, Beata Świderska

15 października – lekcja języka polskiego w klasie szóstej - temat: "Napiszę sprawozdanie z akademii..."
O tym, co się wydarzyło tego dnia opowiedzą uczniowie….
 


”13 października br. o godzinie 12:35 w sali gimnastycznej naszej szkoły rozpoczął się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W tej uroczystości wzięli udział: uczniowie "zerówki”, klas I – VI, nauczyciele i wszyscy pracownicy. Apel rozpoczął się od powitania wszystkich przez przewodniczącą szkoły Aleksandrę Radołę i odśpiewania hymnu szkoły. Potem wszyscy uczniowie z klasy piątej przedstawili program artystyczny pt. ,,Mini kabarecik”. Podczas tego przedstawienia wszyscy, a szczególnie nauczyciele, śmiali się i cieszyli. Po występie uczniowie klasy piątej wręczyli nauczycielom, paniom kucharkom i sprzątaczkom i panu woźnemu piękne laurki. Później pani dyrektor przypomniała wszystkim uczniom, że Dzień Edukacji Narodowej to nie tylko święto nauczycieli, ale też wszystkich osób, które w jakiś sposób są związane ze szkołą.
Osobiście uważam, że ten apel sprawił, że poczuliśmy się ważni, bo Dzień Edukacji Narodowej jest też naszym świętem, czyli też świętem wszystkich uczniów.”
Adam Stachowiak


"Wszyscy uczniowie naszej szkoły, wraz z nauczycielami, zebrali się w sali gimnastycznej, która została bardzo ładnie ozdobiona. Na zielonej kotarze widniał duży napis "Dzień Edukacji Narodowej”. Wszyscy zajęli miejsca na ławkach, krzesłach, a klasa V rozpoczęła swój spektakl. Przedstawienie było bardzo wesołe. Nawet najmłodsze dzieci z naszej szkoły głośno się śmiały. Na koniec wszyscy nagrodzili występujących uczniów głośnymi brawami, a później pani Bogumiła Becela wręczyła nagrody dzieciom, które wzięły udział w konkursie fotograficznym "Świat wokół nas”.
Bardzo podobał mi się ten występ ze względu na dużą dawkę humoru, a poza tym było widać, że uczniowie wraz z panią Beatą Świderską, włożyli w to przedstawienie wiele trudu.”
Weronika Nowak

 

"Ten apel był żartobliwy, zabawny i stworzony z pomysłem. Bardzo podobał mi się ten apel.”
Natalia Bartkowiak

 

"Uważam, że bardzo ładnie to uczniowie przedstawili, a najbardziej podobało mi się to, że było śmiesznie”.
Miłosz Stachowiak

 

"Bardzo podobał mi się ten występ, ponieważ był śmieszny i pouczający”
Aleksandra Radoła

 

"Uważam, że program dostarczył widzom wiele radości, a niektórzy śmiali się do łez.”
"Uczniowie bardzo uważnie oglądali występ. Młodsi i starsi się śmiali. Nawet grono pedagogiczne miało uśmiech na twarzy, bo to przecież dla nich był ten występ. Apel przebiegał bez poważniejszych zakłóceń. Tylko przez chwilę zabrakło prądu i trzeba było śpiewać a capella. Głównym motywem przedstawienia były dobre maniery oraz kultura.”
Kacper Józefiak

 

"To spotkanie oceniam na piątkę z plusem. Najbardziej podobał mi się występ Julii i Kingi.”
Kinga Andraszak

 

"Przedstawienie było bardzo fajne. Myślę, że klasa V dała z siebie wszystko, a przebrania były znakomite”
Krzysztof Podsadny

 

"Moim zdaniem był to bardzo śmieszny kabaret. Najbardziej podobała mi się lekcja języka polskiego – przysłowia.”
Marcin Pawłowski

 

"Myślę, że ten dzień, a szczególnie występ pozostanie na długo w naszej pamięci.”
Sylwia Bryl

 

"Najbardziej podobała mi się część, w której zaśpiewaliśmy,, Hej la, la ,la.”

Wiktoria Parużyńska


"Bardzo podobało mi się to przedstawienie szczególnie wtedy, kiedy V klasa mówiła przysłowia oraz kiedy Jakub Kuhn przebrał się za pana od matematyki, ponieważ śmiesznie wyglądał w wąsach, a z chórku to podobała mi się piosenka "Czternastego października”. Oceniam to przedstawienie za bardzo udane.”
Marta Ignasiak

 

"Przedstawienie trwało całą godzinę lekcyjną. Te scenki bardzo mi się podobały i myślę, że nauczyciele byli bardzo zadowoleni.”
Martyna Bartkowiak

 

"Bardzo podobał mi się ten występ, ponieważ były śmieszne scenki i fajnie śpiewał chórek.”
Bartosz Stiller


 

FOTOGALERIA>>>

 
« Wstecz