Bezpieczny przejazd

22.10.2015, 19:00, Alina Tomaszewska

Bezpieczny przejazd ''Zatrzymaj się i żyj''
Dnia 16 października gościliśmy w naszej szkoleprzedstawicieli Straży Ochrony Kolei, którzy przybyli, aby spotkać się z najmłodszymi uczniami.


Tematem prelekcji, w której wzięły udział dzieci z klas 1-3, było przestrzeganie zasad podczas przekraczania przejazdu kolejowego oraz zachowania się na terenie kolejowym. Uczniowie obejrzeli filmy edukacyjne, a także spoty reklamowe kampanii, które zrobiły na nich wielkie wrażenie. Wzbogaciły wiedzę na temat zasad przekraczania przejazdów kolejowo - drogowych, skutków ,,zabaw” na obszarach kolejowych i niezachowania szczególnej ostrożności. Uzmysłowiły sobie, że nie wystarczy tylko wiedza, potrzebna jest też rozwaga, bowiem „…przy torach każdy sam będzie musiał zdecydować, jak bezpiecznie się zachować, bo żadne zabezpieczenia nie zwalniają od MYŚLENIA”. Na pamiątkę spotkania dzieci otrzymały książeczki reklamowe związane z ww. kampanią.
 

 

Fotogaleria>>>

 
« Wstecz