Bajkoland

13.03.2016, 20:39, Anita Gorzelanczyk - Chybka

W dniu 11.03.2016r. 4-latki i 5-latki miały podwójny powód do radości. Czekał je dzień pełen wrażeń.

Kto z nas nie lubi oglądać bajek, znacie może taką osobę? Jedno jest pewne nasze przedszkolaki do tego grona osób nie należą, dlatego wybrały się do kina na zestaw animacji. Dzieci z zainteresowaniem śledziły losy bohaterów trzech obejrzanych bajek. Wszystkie potrafiły znakomicie odnaleźć się w roli widza.
Kolejną atrakcją tego dnia była sala zabaw „ Bajkoland” w Jarocinie. Celem pobytu na placu było kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie poprzez wspólną zabawę, rozwijanie, doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji przestrzennej. Przez dwie godziny, wśród kolorowych piłeczek, zjeżdżalni, tajemniczych przejść, bujaków, autek, trampoliny, klocków i zabawek dzieci mogły wyszaleć się do woli. Kiedy zgłodniały mogły zasiąść do stołu i połasuchować. Każdy, kto poczuł zmęczenie, mógł skorzystać z zacisznego kącika malucha, w którym można było odpocząć, pobawić się klockami i zabawkami edukacyjnymi. Dzieci do szkoły wróciły zmęczone, ale zadowolone i o to właśnie chodziło!!!