Akcja „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę” zakończona!

03.11.2014, 19:00, Alina Tomaszewska

Zbliża się zima, większość bezdomnych zwierząt ma w tym czasie utrudnione warunki bytu. Wiele z nich trafia do schronisk. Pamiętajmy, że „miarą kultury człowieka jest jego stosunek do zwierząt”, dlatego też, w październiku przeprowadziliśmy zbiórkę darów dla zwierząt ze schroniska w Radlinie.


Przez wiele dni dzieci z wielkim zaangażowaniem przynosiły do szkoły potrzebne artykuły. W akcję włączyli się również nauczyciele i pracownicy szkoły. Wspólnym wysiłkiem zgromadziliśmy pokaźną ilość karmy: suchej i w puszkach, ryżu, makaronu, kaszy oraz koców, ręczników i obroży.
3 listopada organizatorzy zbiórki wraz z przedstawicielami poszczególnych klas udali się busem z panem Klimczakiem do Radlina.
Na miejscu powitano nas bardzo serdecznie. Zwiedziliśmy cały obiekt, zapoznaliśmy się ze smutnym losem zwierząt, dowiedzieliśmy się, że znajduje się tam obecnie około 180 psów i kilkanaście kotów. Niestety liczba czworonogów z dnia na dzień wzrasta.
Serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom. Dzięki Waszemu zaangażowaniu udało się pomóc wielu chorym i porzuconym zwierzętom. Mamy nadzieję, że akcja charytatywna na rzecz bezdomnych zwierząt stanie się wydarzeniem cyklicznym, wpisującym się w życie naszej szkoły.

 

FOTOGALERIA >>>


 

 
« Wstecz