Ślubujemy…

27.10.2013, 18:57, Alina Tomaszewska

Zgodnie z tradycją w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Kolniczkach, 23 października 2013 roku, odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej.

Tego dnia cała społeczność uczniowska przybyła do szkoły w stroju galowym. Był to niezwykle ważny dzień dla małych pierwszaków, niedawno byli jeszcze przedszkolakami, a teraz zostali pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły.
Po przemówieniu Pani Dyrektor, skierowanego do uczniów, dzieci musiały pokazać, że zasługują na miano uczniów klasy pierwszej. Udowodniły to przygotowanym wraz z wychowawcą programem artystycznym. Z wielkim zaangażowaniem recytowały wiersze, śpiewały piosenki, a także zaprezentowały swoje umiejętności taneczne. Kolejnym punktem programu było złożenie uroczystego ślubowania i pasowania. Każdego, spośród 13 pierwszaków, wielkim ołówkiem pasowała na uczniów Szkoły Podstawowej w Kolniczkach pani dyrektor Barbara Łukaszyk. Niejednej mamie łezka zakręciła się w oku.
Po ślubowaniu i pasowaniu, pierwszaki otrzymały swój pierwszy ważny dokument - legitymację szkolną, pamiątkowe dyplomy oraz upominki, które ufundowała dla nich Rada Rodziców. Następnie uczniowie wraz z rodzicami, panią dyrektor oraz wychowawcą udali się na słodki poczęstunek.

FOTOGALERIA >>>