Ślubowanie

02.11.2015, 21:23, Alina Tomaszewska

Ślubujemy!

Już od początku roku szkolnego uczniowie klasy pierwszej rozpoczęli przygotowania do ceremonii pasowania, która odbyła się 28 października 2015 roku w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Kolniczkach.

Tego dnia w szkole od samego rana panowała świąteczna atmosfera. Uczniowie całej szkoły ubrani w strój galowy, piękna dekoracja sali gimnastycznej, przygotowany sprzęt nagłaśniający - to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście.
Wreszcie, o godzinie 9.00, nadszedł moment rozpoczęcia. Przewodnicząca Małego Samorządu Uczniowskiego powitała gorąco zaproszonych gości, panią dyrektor, nauczycieli, uczniów, a szczególnie serdecznie rodziców oraz dzieci z klasy pierwszej. Następnie najmłodsi uczniowie przedstawili program artystyczny przygotowany pod okiem wychowawczyni Aliny Tomaszewskiej. Ich zaangażowanie i trud docenione zostały gromkimi brawami.
W dalszej części w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali uczyć się na miarę swoich możliwości, godnie reprezentować swoją szkołę oraz pracować nad własnym zachowaniem. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Barbara Łukaszyk dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając wielkim ołówkiem - jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. Każdy uczeń otrzymał szkolną legitymację, dyplom pasowania oraz drobny upominek ufundowany przez Radę Rodziców. O przyjęciu ich w poczet szkolnej społeczności pamiętali także starsi uczniowie i przedszkolacy , wręczając im upominki.
Uroczystość zakończyła się "słodkim" przyjęciem zorganizowanym przez rodziców dzieci. Ten dzień z pewnością na długo pozostanie pierwszakom w pamięci. Życzymy im samych sukcesów!