11 listopada - 97 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

15.11.2015, 19:01, Beata Kantorska

Tego roku uroczystość z okazji 97 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole rozpoczęła się 10 listopada o godzinie 10.00. Zorganizowaniem tego święta zajęli się uczniowie klasy V oraz członkowie zespołu wokalnego.


Punktem wyjścia było wprowadzenie sztandaru szkoły przez poczet sztandarowy oraz wspólne odśpiewanie hymnu narodowego. Następnie głos zabrała przewodnicząca szkoły, która wprowadziła wszystkich w atmosferę tego patriotycznego święta.
Aktorzy oraz wokaliści przypominali ważne wydarzenia z dziejów Polski - mówili o rozbiorach, powstaniach i roku 1918. Ich występy przeplatane były grą na skrzypcach w wykonaniu Kevina Wiśniewskiego. Po części artystycznej odśpiewany został hymn szkoły, a widzowie nagrodzili występujących gromkimi brawami.
Na zakończenie głos zabrała Pani Dyrektor, po czym wszyscy wrócili na pozostałe w tym dniu lekcje.
 

 

Fotogaleria>>>

 
« Wstecz